top of page

MAŠA BELIČ

PRODUKTNI DIZAJN

20210109_142810_edited.jpg

MAŠA BELIČ

PRODUKTNI DIZAJN

o meni

o meni

Sem Maša Belič in študiram Inženirsko oblikovanje izdelkov na Fakulteti za strojništvo v Mariboru. Pred tem sem zaključila univerzitetni študij strojništva na Fakulteti za strojništvo v Ljubljani. V prostem času zelo rada ustvarjam, se ukvarjam s športom in preživljam čas v naravi. Trenutno si služim denar s poučevanjem športnega plezanja, smučanja in matematike. Zelo rada rišem, slikam, šivam ter se ukvarjam z analogno fotografijo.

Name kot na bodočo oblikovalko najbolj vpliva ljubezen do narave in problematika povezana z njo.

“Art washes away from the soul the dust of everyday life.”


― Pablo Picasso

štokrle

štokrle

image641_edited.png

Štokrle je večnamenski stol brez naslonjala. Običajno izdelan iz masivnega smrekovega ali bukovega lesa. Odlikuje ga predvsem praktičnost. Uporablja se lahko kot stol, dekorativna mizica ali pa se preoblikuje v manjšo lestev. Oblika stola izhaja iz osnovne oblike štokerla. Sestavljen je iz dveh delov, ki pomožni stol ali mizico enostavno spremenita v lestev. Kadar je stol zložen, letvice lestve služijo kot police. Stol je izdelan iz hrastovega lesa. En del je oljen in ohrani naravni izgled lesa, drugi del pa je prosojno beljen, tako, da se tekstura lesa vidi skozi barvo. Vsi deli so med seboj povezani z lesnimi mozniki in se tako na spojih ne vidijo.

Slika8.png

nosilec za kolo

nosilec za kolo
Slika16.png
prva.png

Nosilec za kolo je nastal pri projektu na katerem sem sodelovala v okviru študija strojništva. Ker živim v majhnem stanovanju blizu centra Ljubljane sem se na faks vozila s kolesom in imela zaradi pomanjkanja prostora problem s shranjevanjem le tega. Ideja je bila, da kolo umaknemo iz tal, kjer nam zaseda uporaben prostor, bolj pod strop kjer imamo prostor, ki ni povsem izkoriščen. Nastali sistem smo zasnovali tako, da je univerzalen (skladen z vsemi oblikami in velikostmi koles) ter poleg svoje funkcionalnosti tudi modernega ter estetskega videza.

Slika12.png
vizualizacija kauch.png
aluminka

aluminka

Slika14.png
prva2.png

Uživanje v kavi na poti s seboj prinese problematiko izdelkov za enkratno uporabo, ki kmalu končajo kot odpadek. Ideja je, da se taka embalaža nadomesti s trajnostno embalažo, ki jo je mogoče ponovno uporabiti. Aluminka ni namenjena le kavi. Lahko se uporablja kot izolacijska posoda za različne hladne in tople napitke. Priročen pokrov omogoča pitje skozi pivnik ali pa uporabo Aluminke kot kozarec. Za prepoznavnost znamke je uporabljena simbolna oblika in znaćilna barva.

Slika15.png
vizualizacijaxcf.png
GRIGRI

GRIGRI

Slika6.png

GRIGRI, proizvajalca Petzl je varovalna naprava, ki se uporablja pri športnem plezanju. Oblika GRIGRI-ja je prilagojena desničarjem, zato sem  se v okviru predmeta Ergonomija v dizajnu odločila za prilagoditev GRIGRI-ja tudi levičarjem. Osnovno obliko sem minimalno spremenila. Dodala sem zavihek za lepši tek vrvi tudi na levi strani in nekoliko spremenila položaj in obliko ročice za spust. Posodobljena oblika omogoča enak način varovanja kot predhodna različica, s tem, da je prilagojena tudi levičarjem.

Slika17.png
vizualizacija.jpg
smanopo

SMaNoPo

1.jpg

Ideja projekta Stari materiali v novi podobi je bila, da s kreativnostjo pripomoremo k zmanjšanju odpadkov. Študentje smo oblikovali ustvarjalne delavnice za osnovnošolce in srednješolce. Lotili smo se različnih odpadnih materialov, pri katerih sem jaz izbrala tekstil in papir. 

Združila sem odpadni časopisni papir s slovensko tradicionalno tehniko pletenja lesenih košar in nastale so naravi prijazne košare.

Slika1.png
Slika18.png
košara 2.PNG
košara.PNG

Razvila sem preprosto obliko sitotiska, ki ga je mogoče izvesti doma in tako iz starih oblačil narediti nekaj novega in zopet privlačnega. Za namene te delavnice sem oblikovala grafike na tematiko varstva in problematike okolja.

DSC_0011.jpg
Slika19.png
slika.JPG
DSC_0106.JPG
breeze

Breeze

1.png

V sodelovanju s slovenskim podjetjem Kauch je nastal udoben in funkcionalen dvosed Breeze. Čiste linije in naravni materiali so glavne vizualne prednosti dvoseda. Lesena konstrukcija dvoseda ponuja odlagalno površino in prostor za shranjevanje.

2.png
nacrt1.png
nacrt2.png
nacrt3.png
vizualizacija kalahari.png
Contact

kontakt

masa.belic@gmail.com

Tel: +38641848236

Ljubljana, Slovenija

Hvala!

bottom of page